W dniu 30-31.08.2024 roku w Lidzbarku Warmińskim odbyła się „Spartakiada UTW” zorganizowana przez Federację Uniwersytetów Trzeciego Wieku Warmii i Mazur. W spartakiadzie udział wzięło 16 UTW naszego województwa. W pierwszym dniu na stadionie lekkoatletycznym nastąpiło otwarcie spartakiady przez Prezesa Federacji Ryszarda Oklińskiego, wystąpienia przedstawicieli władz samorządowych oraz prezentacja drużyn. Odbyły się konkurencje, sprint pań, panów, oraz bieg sztafetowy. Następnie zawodnicy przemieścili się do hali sportowej, gdzie odbyły się konkurencje drużynowe /rzuty piłką do kosza, woreczkami do skrzyni, slalom z piłeczką pinpongową, slalom hokeisty, składanie puzli, podawanie piłki, strzelanie piłką do bramki/, odbyła się jazda rowerowa pań i panów. Wszystkie konkurencje odbywały się na czas. Wieczorem odbył się wieczór integracyjny. W drugim dniu po śniadaniu odbyły się zawody na rowerach wodnych oraz marsz z kijkami do amfiteatru, gdzie nastąpiło wręczanie nagród przez prezesa Federacji, Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego oraz występy zespołów artystycznych. Do Lidzbarka Warmińskiego przybyła bardzo duża grupa kibiców UTW.

Poniżej link  do zdjęć.